„Ubongo” – oto Tetris XXI wieku, który pokochacie!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

IMG_2335„Ubongo” to gra, która na świecie okazała się prawdziwym bestsellerem – 2,5 miliona sprzedanych egzemplarzy to całkiem przyjemny wynik jak na planszówkę! W języku suahili „ubongo” oznacza mózg, co świetnie oddaje największą zaletę tej gry – trzeba przy niej myśleć i działać szybko, skoncentrować się i nie tracić swojej spostrzegawczości. Jednak wytężanie umysłu zupełnie nie przeszkadza w tym, by bawić się świetnie i czerpać z rozgrywki ogromną przyjemność.

Podczas rozgrywki każdy gracz otrzymuje planszę oraz 12 elementów do ułożenia. Każda plansza ma inny wzór, elementy układanki są w różnych kolorach, rozmiarach i wymiarach. Jeden z graczy przekręca klepsydrę i rzuca kostką, która wskazuje wszystkim, co należy układać i jakich elementów użyć w danej rundzie. Kto najszybciej zapełni puste pola na planszy i zawoła „Ubongo”, ten zdobywa klejnot. Do zdobycie jest kilka błyskotek, na szczęście pełna rozgrywka to dziewięć rund, więc nawet jeśli nie uda się nam w pierwszej, mamy jeszcze kilka kolejnych szans na wygraną :) IMG_2336 IMG_2337

Instrukcja dołączona do gry jasno i przejrzyście opisuje zasady, podaje także wersje łatwiejsze, dla młodszych graczy. Jeśli byliście kiedyś miłośnikami Tetrisa, lubicie niebanalne, inteligentne i stanowiące wyzwanie planszówki, to ta gra jest dla was!

Poza tym jej zalety to:

- rozwija spostrzegawczość i koncentrację

- doskonali logiczne myślenie

- angażuje kreatywność i zmusza do dobrego kombinowania ;)

- rozwija refleks i czas  reakcji

- jest dobrym sposobem na spędzenie wartościowego czasu z dziećmi

- odciąga od smartfona telewizora czy komputera

- uczy godzenia się z porażka i niepowodzeniem

- jest dobrym sposobem na naukę zasad „fair play” i pozytywnej rywalizacji

- daje ogromną przyjemność i jest świetną zabawą

- posiada dwa poziomy trudności (plansze mają zróżnicowaną ilość elementów), co pozwala na grę z dziećmi w różnym wieku

- jest kolorowa, ładnie wydana i zachęca wizualnie.

Egmont zrobił dobra robotę,  bo „Ubongo” to coś, co może stać się hitem tegorocznych prezentów mikołajowo -gwiazdkowych. Jeśli planujecie prezentowe zakupy, rozglądajcie się za tą grą – dzieciaki będą zachwycone, a prezent zrobicie też trochę samym sobie ;)

Jeśli się Wam podobał ten wpis, zostawcie komentarz, „lajka”, polubcie profil bloga na Facebooku  lub zajrzyjcie na Instagram agaidzieciaki:) Będzie mi też bardzo miło, jeśli udostępnicie wpis i polecicie mnie innym.

 

 

,
One comment on “„Ubongo” – oto Tetris XXI wieku, który pokochacie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×