Matematyka? Fajna sprawa, bo ze Szczurkami jest zabawa!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

IMG_9782Nie jest tajemnicą, ze z matematyką mi nie po drodze. Nigdy nie był to mój ulubiony przedmiot w szkole, a licealny matematyk pewnie by wyłysiał czytając moje sprawdziany, gdyby nie to, że miał to już dawno za sobą ;) No, ale wtedy nie było Szczurków i serii „Czytam -  główkuję” Wydawnictwa Egmont, która z matematyki czyni świetną zabawę i w przyjemny sposób wyjaśnia jej tajniki.

W tym roku meteorolodzy zapowiadają długą i niezwykle mroźną zimę. Zgodnie z mysim przysłowiem „Latem idź na harce, zimą siedź w spiżarce!” szczurza kompania postanawia zgromadzić zapasy. Ząbek, Norman, Doktorek, Trampek, siostry Szmelc i Znajda zaczynają więc kombinować, a przy okazji dzielą, obliczają, podliczają, zamieniają i uczą dzieciaki matematyki.

Uczą? Ale jak to, kiedy i gdzie? A no właśnie – młody czytelnik wcale się nie uczy, on się bawi! Rozwiązuje zadania, dorysowuje, dokleja, pokonuje labirynty, a cała reszta dzieje się przy okazji :) A na dodatek towarzyszy temu śmiech i dobry humor, bo zabawna opowieść autorstwa Rafała Witka nie pozwala na smutek i nudę.

IMG_9783Książeczka wzbogacona jest zabawnymi i dynamicznymi ilustracjami Daniela de Latour, a pod głównymi zadaniami znajdują się dodatkowe, które inspirują do dalszych dociekań i zachęcają do samodzielnego myślenia – z pewnością znajdzie się niejeden chętny do ich wykonania.

„Szczurki mają wilczy apetyt” to świetny pomysł na wytłumaczenie dzieciom ułamków i pomoc w łatwiejszym przyswojeniu tego zagadnienia. Kto wie, gdyby x lat temu istniały podobne pozycje, dzisiaj nie potrzebowałabym kalkulatora ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×