Jabłuszka czerwone z papieru zrobione! Prosty pomysł na jesienną pracę plastyczną

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

20160922_100517Zdradzę wam sekret – nie jestem najlepsza w pracach plastycznych. Kreatywności mi nie brakuje, pomysły też zawsze się znajdują, ale co do wykonania – mistrzem nie jestem :D Dlatego lubię prace, przy których nie trzeba się gimnastykować i wykazywać wielkimi zdolnościami, proste, łatwe i efektowne zarazem. I  właśnie taką całkiem niedawno znalazłam.

Przedszkole ma swój rytm nie tylko w ciągu dnia, ale i w ciągu całego roku. Jesienią wiadomo – są kasztany, żołędzie, liście, deszcz, a także warzywa i owoce. Jabłka, gruszki, śliwki- teraz jest ich czas, ich sezon i pominąć ten temat byłoby grzechem. Po kilku latach pracy, wydzierankach, wyklejankach, wylepiankach z plasteliny i innych podobnych zajęciach, wydaje się, że już nic nowego nie można z dzieciakami zrobić – na szczęście jest Internet i ludzie, którzy dzielą się pomysłami :) Ten znalazłam przypadkiem na profilu Paper Magic na Facebooku.

Cztery paski papieru, klej, oczy i wycięty listek – tylko tyle potrzeba by powstały jabłka jak malowane ;) Z pasków układamy gwiazdkę i sklejamy ją pośrodku (młodszym dzieciom można dać już sklejone gotowce). następnie łączymy końce pasków znajdujących się naprzeciwko siebie tak, by powstała kula. Doklejamy oczy, ogonek z listkiem, rysujemy buzię i gotowe! :)jabłka- składane z papieruJabłuszka prezentują się naprawdę fajnie :) Praca może nie należy do najłatwiejszych, wymaga od dzieci uważnego wysłuchania instrukcji i precyzji, ale czasami i to trzeba z nimi poćwiczyć. Moje przedszkolaki dały sobie świetnie radę z tym zadaniem, a nasze jabłuszka uśmiechają się z przedszkolnej galerii prac :)

Dajcie znać, czy pomysł się wam podoba i jak poradziły sobie wasze dzieci :) Powodzenia!

20160922_100456

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×