„Gdzie jest Dory?” Jak to gdzie? W książce!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

IMG_3995Trzynaście lat temu świat oszalał na punkcie małej, pomarańczowej rybki Nemo, której poszukiwania z zapartym tchem obejrzały w kinie miliony małych (i dużych) widzów. Teraz wracamy do oceanu, by poznać historię Dory i dowiedzieć się, gdzie jest jej rodzina i jak to się stało, że zamieszkała tak daleko od swojego domu. I wcale nie musimy w tym celu udać się do kina – zanurzymy się w oceanie dzięki książkom wydanym przez Egmont!

Dory cierpi na zanik pamięci krótkotrwałej, nie pamięta swojego rodzinnego domu, mamy, taty i przyjaciół z dzieciństwa. Wraz z Nemo i Marlinem wiedzie spokojne życie na Wielkiej Rafie Koralowej, aż pewnego dnia wracają do niej wspomnienia i odzywa się instynkt, który podpowiada tylko jedno- Dory musi odnaleźć swoich rodziców! Trójka przyjaciół wyrusza w szaloną, daleką i trochę niebezpieczną podróż, podczas której nie zabraknie przygód, emocji, a nawet wzruszeń.

IMG_3998W książce Wydawnictwa Egmont „Gdzie jest Dory. Kocham ten film” znajdziemy oryginalne ilustracje z najnowszej produkcji Disneya, co będzie wielką gratka dla małych miłośników filmu. To doskonałe przypomnienie obejrzanego już seansu i towarzyszących mu emocji lub wstęp przed wyprawą do kina. Twarda okładka, dobry gatunkowo papier i duży format książki sprawiają, że jest ona atrakcyjna nie tylko w treści, ale także i w wyglądzie.

Doskonałym dopełnieniem historii o Dory będzie też „Wielki zeszyt filmowy”. Oprócz ciekawej opowieści do czytania, pozycja ta daje też dzieciakom  możliwość współtworzenia całej historii poprzez kolorowanie rysunków z postaciami i scenami z filmu oraz naklejanie dołączonych do książki naklejek. Wydana jest w dużym formacie, więc kolorowanie ilustracji nie będzie problemem nawet dla przedszkolaków, które dopiero uczą się sprawnie posługiwać kredkami. Filmowe postaci są dodatkowym atutem i motywacją do rysowania i wyklejania, dzięki którym dzieci mogą doskonalić swoją sprawność motoryczną.

Historia o Dory warta jest poznania, bo oprócz zabawnych dialogów i komicznych sytuacji, które spowodują salwy dziecięcego śmiechu, daje coś znacznie więcej – pokazuje, jak ważni są dla nas nasi najbliżsi, ile sił, motywacji i wsparcia daje nam ich bliskość, a także to, że rodzina to nie tylko nasi krewni, ale często także i przyjaciele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×