Zasady, nie zakazy, czyli z Basią o wolności

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

IMG_1899Zasady, granice i wymagania to dla dzieciaków temat trudny, ale bardzo im potrzebny. Na szczęście w rozmowach na trudne tematy z pomocą przychodzi nam literatura i sympatyczna Basia – bohaterka serii opowiadań dedykowanych przedszkolakom.

Seria o Basi autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak znana jest wielu dzieciom i ich rodzicom i od lat cieszy się dużym powodzeniem i sympatią. Tym razem w najnowszej książce Wydawnictwa Egmont rezolutna Basia dowiaduje się czym są zasady, do czego są ludziom potrzebne i dlaczego król nie może robić wszystkiego, na co ma ochotę. A wszystko dzieje się przy okazji odwiedzin całej rodziny w muzeum i oglądaniu wystawy o Polsce. Przed zbliżającym się jubileuszem 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja „Basia i wolność” staje się pozycją wręcz obowiązkową!

IMG_1910

Moje przedszkolaki słuchały opowiadania bardzo zaciekawione, zainteresowane i… rozbawione! Bo z Basią jest czasem poważnie i zawsze zabawnie – jej przygody wywołują uśmiech i dobry humor, a cała historia inspiruje do rozmowy na tematy ważne i istotne, jak np. zasady i konieczność ich przestrzegania. Sympatyczna Basia, choć sama nie zawsze postępuje zgodnie z regułami, jest dobrym przekaźnikiem dla dzieciaków, bliskim i łatwo zrozumiałym. To także dobry wstęp do rozmowy na tematy patriotyczne – czym jest Polska? czy zawsze była wolna, a Polacy mogli sami ustalać swoje zasady? Kto i kiedy walczył o nasz kraj?

IMG_1908

Dzięki książce „Basia i wolność” miałam okazję do fajnej i bardzo mądrej rozmowy z moimi przedszkolakami i z pełnym przekonaniem polecam ją wszystkim rodzicom i nauczycielom. Czytajcie i rozmawiajcie, bo warto! :)

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×