6 rzeczy, które trzeba zrobić z dzieciakami wiosną

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

fot. Pixabay

fot. Pixabay

 

Zimą obowiązkowo jeździmy na sankach i lepimy bałwana, jesienią zbieramy liście i robimy ludziki z kasztanów, latem kąpiemy się w basenie i opalamy, a wiosną… wiosną wracamy do życia! Każda pora roku rządzi się swoimi własnymi prawami i każda pozwala nam różne aktywności. Przed Wami kilka rzeczy, które wiosną z dziećmi po prostu zrobić trzeba. Czytajcie, a potem… do roboty! ;)

 

 

 

1. Rzeżucha, pisanki, baba i Lany Poniedziałek, czyli wielkanocny full pakiet

Skoro wiosna, to i Wielkanoc :) Siejemy rzeżuchę, malujemy pisanki, święcimy koszyczki, pieczemy baby, a w Śmigus- Dyngus szybko uciekamy przed psikawkami, wiadrami i butelkami wypełnionymi wodą. Magia świąt tkwi właśnie w takich tradycjach i zwyczajach, w tym, co robimy wspólnie i jakie obyczaje przekazujemy dalej. To po prostu trzeba zrobić i basta! A prezenty od Zająca? To tylko dodatek, nie cel Wielkanocy!

2. Spacer w poszukiwaniu śladów wiosny

Koniec z siedzeniem w domu i narzekaniem na zimno, ruszamy się i wychodzimy łapać pierwsze promienie wiosennego słońca. A przy okazji dotleniania się poszukajmy znaków wiosny i utrwalmy przyrodniczą wiedzę dziecka (ech, wyszła tutaj moja nauczycielska natura ;) )

IMG_46163. Zabawy na placu zabaw, czyli wreszcie można ruszyć się z domu

Nie znaczy to, że zimą, niczym niedźwiedzie, zapadliśmy w sen i zamknęliśmy się w czterech ścianach, ale na wiosnę chcę się bardziej i w końcu można- bez obaw, że odmarznie nam to i owo (albo przymarznie np. do zjeżdżalni). Więc ruszajmy na huśtawki, karuzele i drabinki, bo zdrowy duch uwielbia ruch, a plac zabaw to coś znacznie więcej niż tylko zabawa – zajrzyjcie tutaj i tutaj :)

 

 

4. Wiosenne kwiaty sadzimy, kupujemy, oglądamy i wąchamy

Robimy z nich bukiety, wianki, podlewamy, obserwujemy jak rosną, kwitną i zmieniają się za sprawą natury i naszej opieki. Lekcja przyrody, w której maluch może brać aktywny udział – gwarantuję, że wyniesie z niej całkiem sporo.

5. Rodzinna wycieczka rowerowa- dla radochy i zdrowia

Wspólnie spędzany czas jest bezcenny, a jeśli w dodatku przysłuży się zdrowiu i kondycji całej rodziny, to lepiej być nie może. Wskakujcie na rowery (ewentualnie hulajnogi, rolki albo wrotki) i śmigajcie przed siebie :) Tylko pamiętajcie o kasku dla dzieciaków!

6. Smakujemy warzywa i owoce

Wreszcie w warzywniaku zaczynają pojawiać się prawdziwe warzywa, a nie ich smutne imitacje bez smaku i zapachu. Wykorzystajcie ten moment bogactwa na zachęcenie dzieciaków do próbowania i poznawania różnych warzyw i owoców. Niech wiosenne talerze będą pełne kolorów i zdrowia – zróbcie wspólnie sałatkę, upieczcie ciasto z owocami, wyczarujcie uśmiechnięte kanapki. Wiosenne Wszystkojadki mile widziane :)

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×