Wycieczki Biedroneczki, czyli nauczanie przez podróżowanie

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

biedronka wycieczka

rys. Karolina Czerwińska

Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą i to nie tylko te wielkie dookoła świata, ale nawet te całkiem małe, w naszej najbliższej okolicy. W czasach, gdy niemal w każdym gospodarstwie domowym jest samochód, a bilet na pociąg lub samolot można kupić w ciągu pięciu minut, podróżowanie stało się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. A przedszkolaki z Biedroneczki udowadniają, że jest ono wręcz dziecinnie proste ;)

IMG_1693

Wycieczka grupy starszaków do Rezerwatu Archeologicznego Genius Loci w Poznaniu

Nie będę oszukiwać- wycieczki z przedszkolakami, to nie lada wyzwanie, nieustanne przeliczanie, pilnowanie i dodatkowy stres, ale mimo tego uwielbiam wyjazdy z moimi dzieciakami :) Wszak podróże to sama przyjemność, a korzyści płynące z naszych małych wypadów są ogromne. Dzieci najlepiej uczą się poprzez bezpośrednie doświadczanie, dotykanie, zobaczenie na własne oczy i możliwość osobistego poznania. Jasne, mogę opowiedzieć im np. o tym, czym jest biblioteka, ale po co skoro możemy do niej pojechać, porozmawiać z panią bibliotekarką i zobaczyć rzędy półek z książkami? Mogę pokazać im zdjęcie teatralnej sceny, ale czy nie lepiej żeby sami na niej stanęli i poczuli atmosferę miejsca? Zapamiętają z tego o wiele więcej niż po zajęciach w sali, nawet tych najciekawszych i najbardziej zajmujących ;)

IMG_5520

Rogalowe Muzeum Poznania też zwiedziliśmy ;)

W Biedroneczce podróżować lubimy i czy to autokarem, czy komunikacją miejską, chętnie wyruszamy na różne wyprawy. Wycieczki to nie tylko korzyści poznawcze i zdobywanie nowej wiedzy, ale też integracja w gronie rówieśników- często wyjeżdżamy nie tylko ze swoją grupą, ale całym przedszkolem. To także nauka zachowania się w miejscach publicznych i lekcja kultury osobistej, bo w nowym miejscu, w komunikacji miejskiej, czy na ulicy spotykamy mnóstwo nieznanych nam osób i musimy dostosować się do ogólnie przyjętych zasad społecznych. Wreszcie wycieczki to również kształtowanie wrażliwości na otaczające nas piękno i sztukę- wszak jeździmy w ciekawe, interesujące i piękne miejsca,  oraz świetny sposób na rozwijanie w dzieciach patriotyzmu- poznajemy nasz kraj, nasze miasto, historię i kulturę. Ale przede wszystkim wyjazdy to źródło wielkiej uciechy i okazja do świetnej zabawy, za którą dzieciaki zapłacą nam szerokim uśmiechem i błyskiem radości w oczach :)

Kolejny długi weekend przed nami, wakacje zbliżają się wielkimi krokami, zatem życzę Wam wielu inspirujących podróży i mnóstwa niezwykłym wrażeń. A gdybyście szukali podróżniczych inspiracji zapraszam do zapoznania się relacjami z naszych wycieczek na stronie Przedszkola Biedroneczka :)

 

Zapisz

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×